Čo začať sledovať v novembri 2017?


Máme tu nový mesiac a s ním aj nový - pravidelný - článok o vychádzajúcich ázijských drámach. Čo nás teda čaká v mesiaci november? Presliedila som všetky sféry, aby som zhromaždila najzaujímavejšie kórejské, čínske, japonské a thajské doramy, ktoré by vás mohli zaujať. Snažila som sa vybrať z rôznych žánrov, no každý jeden výber je ovplyvnený aj mojou osobnou zaujatosťou. Nebudem vám predsa núkať niečo, čo sa nebude páčiť ani mne, nie?

Dúfam, že si vo výbere nájdete aspoň jednu novú doramu, ktorú by ste mohli pridať do svojich doramalistov (nie že by neboli už teraz dosť zahltené, však?) a zamilujete si ju.


Upozorňujem, že niektoré dátumy sú orientačné a nemusia sa presne zhodovať s vychádzaním doramy. Všetko však spätne kontrolujem a prípadné nezrovnalosti editujem!

Sai Tarn Hua Jai (1.11.) 
Počet epizód: ? ep., 110 min.
Krajina pôvodu: Thajsko
Žáner: romantické, dráma
Dej: Narang sa vracia z USA, pretože jeho strýko chce, aby mu pomohol s hotelovým biznisom. Ten je v konkurze a on požiada Sunantu o 20 miliónov dolárov. Tá ho má rada, preto mu peniaze požičia, no tiež musí spravovať firmu a mať vlastnú sekretárku podľa vlastného výberu. Sunanta privádza Sirigaju. Narang si vždy nájde čas sa so Sirigajou porozprávať, aj keď je arogantná. Nepáči sa mu však, že Sirigaja tak tvrdo pre šéfku pracuje a ona s ňou zaobchádza ako s handrou.
Preklad v budúcnosti plánuje: Kalliope

Prečo sledovať? Hlavnou herečkou je Vijitvongtong Chalida, takže môj dôvod na sledovanie vám musí byť jasný. Ak vám to nestačí, myslite na to, že je to Thajsko, takže nepôjde len o romantiku, ale aj poriadne drsné vyrovnávanie s nevraživosťou. Ak neviete, čo tým myslím, určite si pozrite trailer!Rak Kan Panlawan (3.11.) 
Počet epizód: 12 ep., 110 min.
Krajina pôvodu: Thajsko
Žáner: romantické, zvieratká, komédia, dráma
Upozornenie: okrajovo bisexuálna tematika
Dej: Tulyana je nezbednica, ktorá sa už trikrát rozišla so svojou priateľkou. Preto sa tento raz rozhodne zamilovať do muža. Jej objektom sa stáva jej senior. Nie je však ľahké s ním flirtovať, keď o nej zmýšľa ako o svojej sestre.
Methakawin je zas nový manažér akvária a nový šéf Tulyany. Obaja majú jeden problém: ona mu kedysi ukradla jeho priateľku. A milostný trojuholník sa môže začať!

Prečo sledovať? Asi prvýkrát sa v tomto článku objavuje dorama (lakorn) s bisexuálnou tematikou. Nerobte si však predsudky a nenechajte sa odradiť! V prvom rade ma na tomto lakorne upútalo prostredie – áno, veľmi mám rada zvieratká! V druhom rade zas správanie hercov a ich zjav v traileri. Hlavný herec je skutočne sexi, aj keď mladý – Siangsomboon Naphat a hlavná herečka zas vyzerá, že to tam poriadne roztočí a niekto to zase roztočí s ňou – Pongthananikorn Preechaya. Moja rada teda znie – nesledujte len akčné doramy o zákone, ktorými sú v poslednej dobe zahltené kanály, ale pozrite si „Zoo po Thajsky“.Meloholic (6.11.) 
Počet epizód: 10 ep., 60 min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea 
Žáner: komédia, romantika, nadprirodzeno, psychologické
Dej: Yoo Eun Ho má špeciálnu schopnosť, vďaka ktorej dokáže čítať v mysliach iných, keď sa ich dotkne. Kvôli tejto schopnosti sa však nemôže nikomu otvoriť. Jedného dňa stretáva Choo Ji Eun a zisťuje, že si myslí to, čo aj v skutočnosti hovorí. No tiež sa dozvie, že má dve odlišné osobnosti.

Prečo sledovať? Dej tejto doramy je skutočne veľmi podarený. Okrem traileru, ktorý ma navnadil, som už videla aj 1. časť a musím povedať, že sa mi to naozaj veľmi páčilo. Je to svižné i vtipné, ale nájdete tam aj dramatické momenty. Hlavného hrdinu si zamilujete hneď od začiatku – hrá ho herec a spevák z dua TVXQ, U-KnowYunho. A jeho ženský protiklad si zas zahrala Kyung Soo Jin, ktorú ste mohli zahliadnuť ako druhú hlavnú herečku v populárnej dorame Weightlifting Fairy Kim Bok Joo. Popravde, ten začiatok sa mi tak veľmi zapáčil, že by som zniesla aj oveľa viac epizód!Your Highness (9.11.) 
Počet epizód: ? ep.
Krajina pôvodu: Čína 
Žáner: historické, wuxia, fantasy
Dej: Qin Zhan je vášnivým hráčom populárnej on-line hry New Demi-Gods and Semi-Devils. Ponára sa do hry, ktorú už hrá desať rokov, vďaka čomu má neuveriteľnú moc. Stáva sa však aj nepriateľom číslo jedna pre bojové umenie a musí čeliť nebezpečenstvu a sprisahaniam.

Pôvodne ide o román z roku 1963. Od roku 2002 existuje už aj počítačová hra.

Prečo sledovať? Aj keď sa nezdá, že by mala táto dorama ktovieakú propagáciu (alebo aspoň ja som sa s ňou nestretla), môžeme sa tešiť na poriadnu dávku historickosti, bojov, vtipu a drámy. Qin Zhan, ktorého si zahral Kwan Kenny, ostane uväznený v hre a to mu prinesie nemalé problémy. Miesto, kde doposiaľ víťazil a všetko zvládal ľavou zadnou, by sa teraz mohlo stať jeho pohrebiskom. Každopádne, trailer vyzerá náramne dobre, herci tiež a silno mi celý námet pripomína anime Sword Art Online. Už len z týchto dôvodov sa pri tom oplatí stratiť trochu času a dať tomu šancu.Money Flower (11.11.) 
Počet epizód: 24 ep., 60 min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner: zákon a poriadok, dráma, romantika
Dej:  Dorama rozpráva príbehy ľudí, ktorí sú ovládaní chamtivosťou.
Kang Pil Joo vyrastal v sirotinci, no teraz pracuje ako riaditeľ právneho tímu v spoločnosti. Je uznávaný pre svoju inteligenciu a príkladné pracovné výkony. Jeho kolegovia však na neho žiarlia.
Na Mo Hyun je aktivistka za životné prostredie a učiteľka prírodných vied na strednej škole. Je dobrou poslucháčkou a veľa sa smeje. Sníva pritom o láske, ktorá je poháňaná osudom.
Preklad pripravuje: ainny

Prečo sledovať? Pretože Jang Hyuk, ktorý hral vo Voice a Park Se Young z Whisper. A ten, kto rád sleduje krimi seriály, si určite príde na svoje.
Zaujala vás niektorá z dorám? Budete ju sledovať? Alebo túžite po preklade?

Či viete o nejakej ďalšej dorame, ktorej sa už nemôžete dočkať, štartuje v novembri, no v tomto zozname nebola?
Tak mi o tom napíšte do komentárov!

Stanka Skladanová

3 komentáre:

 1. Tak zasa ja :D Meloholic aktívne pozerám pretože je to také vtipné aj vážne v jednom, čo dodáva tej dorame taký zaujímavo- navnadený pohľad na celý ten príbeh :D Asi to znie čudne ale naozaj ma to zaujalo a tie scénky hl. hrdinov sú také vtipné :D Čo ma však asi najviac zaujalo na tom príbehu je ženská hl. postava a jej dve stránky osoby :D Sú také rozdielne a predsa jednu druhú chránia :D :D Mám pozretých 8 dielov som zvedavá na ten deviaty je to už napäté :D Inak nevedela som, že to má len 10 častí :D

  No a okrem tejto doramy ma nič nezaujalo :D
  PS: Nevieš náhodou, či niekto neprekladá, alebo nepreložil thajský lakorn Kleun Cheewit ? Viem, že Kalliope to má v hľadáčiku ako plánovaný preklad, ale až na veľmi vzdialenom mieste, takže pochybujem, že sa toho niekedy aj dožijem :D :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že ťa Meloholic zaujal, tiež to mám rozpozerané a je to skutočne veľmi vtipné. Taktiež ma viac ako ten chlap zaujala skôr tá ženská hl. postava. Spolu sú však naozaj perfektnou dvojicou. :D
   Čo sa týka Kleun Cheewit, tak prekladať by to mala jedine Kalliope, pretože veľa prekladateľov, že robia preklady thajských seriálov naozaj nemáme. Ja som to videla v angličtine, no neviem, ako to bude teraz s jej prekladmi, keď vyjde ten nový zákon. :(

   Odstrániť
  2. ani mi to nespomínaj :( naozaj sa tí hore nudia keď takéto hlúpe zákony dávajú, v telke chodia samé anglické filmy predabované to je v poriadku, ale aby tam hodili nejaký korejský, thaiwanský, aleo japonský kanál tak to nie, ako to vie človeka nahnevať, jediný zdroj odkiaľ máme možnosť sledovať tie seriály je internet, a niektorí nevedia tak dobre po anglicky aj im zakážu pozerať s titulkami, keď už konečne nejaké dobré duše sa obätujú a robia ten preklad :D sú tam aj horšie veci, ktorým by sa mali venovať ... jeden čas bol problém zo sťahovaním a teraz zas toto ...

   Odstrániť