Čo začať sledovať v októbri 2017?

Tento mesiac síce s meškaním, ale predsa -  pravidelný článok o vychádzajúcich ázijských doramách. Čo nás teda čaká v mesiaci september? Presliedila som všetky sféry, aby som zhromaždila najzaujímavejšie kórejské, čínske, japonské a thajské doramy, ktoré by vás mohli zaujať. Snažila som sa vybrať z rôznych žánrov, no každý jeden výber je ovplyvnený aj mojou zaujatosťou. Nebudem vám predsa núkať niečo, čo sa nebude páčiť ani mne, nie?

Dúfam, že si vo výbere nájdete aspoň jednu novú doramu, ktorú by ste mohli pridať do svojich doramalistov (nie že by neboli už teraz dosť zahltené, však?) a zamilujete si ju.

Legend of the Heavenly Tear – Phoenix Warriors (4.10.) 
Počet epizód: 56 epizód
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: historické, dráma, sci-fi
Dej: Príbeh začína v kráľovstve severného Qi. Minister Gu Qing Hong plánuje zavraždiť svoju ženu Miao Qian Qian, dcéru zo šľachtickej rodiny spolu s celou jej rodinou. Avšak mladší brat cisára z južného Liangu, Xiao Feng Qin, ktorý je v skutočnosti polovičný mimozemšťan, ju zachráni. Qian Qian od tej doby žije pod menom Nie Wu Shuang a vstupuje do paláca kráľovstva Liang. Vzniká trojuholník lásky medzi Wu Shuang a bratmi Xiao. Lenže za náhrdelníkom Wu Shuang sa skrýva veľké tajomstvo.
Pred dvadsiatimi rokmi, po tom, čo vypukla vojna o hviezdu Fénixa prišiel na Zem, kde stretol dievčatko Qian Qian, ktoré sa topilo. Dala jej „Nebeskú slzu“, kameň s obrovskou mocou. Ten, ktorý ho vlastní môže zjednotiť krajinu. V kráľovstve Qi sa však skrýva démon, ktorý po tomto kameni prahne.
Adaptácia románu "Incomparable Phoenix" od Bing Lan Sha.

Prečo sledovať?  Po prečítaní obsahu a videní traileru som sama zapochybovala, či sem túto doramu zaradiť. Nakoniec to však urobila a vy musíte posúdiť sami.
Takže, prečo sledovať? Návštevníci z vesmíru + historické čínske obdobie. Kto má rád trochu toho sci-fi zasadené do histórie, príbeh si asi užije. Netreba predsa hneď všetko odsudzovať, nie? Hlavnú ženskú rolu si tu pritom zahrá Wang Li Kun, ktorá sa naposledy blysla v Across the Ocean to See You. A v mužských rolách je zas možné vidieť dvoch charizmatických mužov Zheng Yuan Changa a Zhang Xiao Longa, ktorí sa okrem herectva venujú aj modelingu!  Witch's Court (9.10.) 
Počet epizód: 16 epizód, 60. min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner:  zákon a poriadok, dráma, romantika
Dej: Ma Yi Deum pracuje ako prokurátorka už 7 rokov. Občas sa však uchýli k drastickým metódam, ako sú osobné útoky, manipulácia so svedkami i dôkazmi, aby vyhrala prípad. Jedného dňa je však presunutá do špeciálnej divízie, kde sa zaoberá sexuálnymi zločinmi. Ma Yi Deum sa teraz bude musieť vzdať svojich predchádzajúcich praktík a zaoberať sa morálnymi zásadami. Yeo Jin Wook je zas začínajúcim prokurátorom, s ktorým bude spolupracovať.

Prečo sledovať? Na deji mňa osobne najviac zaujala neortodoxná prokurátorka, ktorá – ako pevne verím – by mohla so všetkými v novej divízii pekne zamávať. Zaujíma ma, ako sa bude vyrovnávať s týmto druhom zločincov ako žena. Zároveň však budeme sledovať aj jej postupnú zmenu k lepšiemu, ku ktorej by mohol dopomôcť tiež začínajúci prokurátor a nový ľudia, s ktorými sa stretne!  Hlavné úlohy pritom prevzali v mužskej roli Yoon Hyun Min, ktoré ste tento rok už mohli zahliadnuť v dorame Tunnel; a ženskú úlohu si zahrá Jung Ryeo Won.Revolutionary Love (14.10.) 
Počet epizód: 16 epizód, 70 min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner: komédia, romantika
Dej: Byun Hyuk je synom z bohatej rodiny, ktorá riadi veľkú spoločnosť. Žije šťastný život bez konkrétnych cieľov. Okolo žien si je istý, ale je tiež naivný a má dobré srdce. Potom sa nasťahuje do chudobnej oblasti, kde sa snaží skryť svoju totožnosť.
Baek Joon žije v rovnakej oblasti. Pracuje na čiastočný úväzok, aj keď absolvovala dobrú univerzitu. Je pozitívna a plná spravodlivosti, no jej život sa mení, keď sa zjaví Byun Hyuk
Edit: Preklad pripravuje: Ivuše

Prečo sledovať? Príjemná oddychovka, ktorá bude riešiť vzťahy a upokojí akčné, fanatasy, historické a sci-fi žánre, ktoré sa nám od tohto mesiaca začnú preháňať obrazovkami. Vidím to na príjemné usadenie pred obrazovku s popcornom v ruke a užívanie si sledovania bez väčších. A ak tam aj už budú menšie či väčšie problémy, určite sa na konci môžete tešiť na happy end!Black (16.10.) 
Počet epizód: 16 epizód, 60 min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner: triler, romantika, nadpridodzeno
Dej: „Black“ je detektív posadnutý smrtkou. Kang He Ram zas vie predvídať budúcnosť. Spoločne idú proti nebeským pravidlám a bojujú  o záchranu životov.
Preklad pripravuje: DoramaQueen

Prečo sledovať? Trochu ponurá atmosféra seriálu a detektívne prostredie. Tak to už na OCN tento rok chodí. Dej prezrádza všetko a zároveň nič rovnako, ako trialer. Ak sa vám však páčili seriály ako Duel, Tunnel či Voice, dalo by sa predpokladať, že sa vám bude páčiť aj tento seriál. V hlavných úlohách si môžete pozrieť Go Ah Ru, ktorá si zahrala hlavnú ženskú úlohu v Hwarang či Reply 1994; či Song Seung Huna, ktorý si naposledy zahral v historickej dráme Saimdang, Light’s Diary.Only Side by Side with You (25.10.)
Počet epizód: 30 epizód, 45. min.
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: romantický, akčný
Dej: Nan Qiao je keriéristka. Jedného dňa však prichytí svojho snúbenca s milenkou. Rozchádza sa s ním, no zároveň stráca aj významného obchodného partnera. Keď zúfalá hľadá riešenie, stretáva sa s potencionálnymi investormi v bare, kde je majiteľom Shi Yue. Zdá sa, že nejako súvisí s jeho minulosťou, preto sa s ňou rozhodne zblížiť, no nakoniec sa do nej zamiluje.

Prečo sledovať?  Napriek na prvý pohľad pohodovo vyzerajúcemu obsahu v tejto dorame nečakajte presladenú lásku. O dosť ju zrejme totiž bude prekračovať akcia, ktorá vyžaruje z traileru. Verím, že seriál ešte prekvapí a bude to v ňom poriadne iskriť. Metaforicky i doslova. A kto si vyberá seriály hlavne kvôli hercom, mám pre vás malé potešenie: Shi Yueho si totiž zahrá veľmi vyťažený herec z Hong Kongu, Chan William! Ešte ste ho nevideli v ničom hrať? Tak to si pozrite aspoň nasledujúci zoznam a uvidíte, že si jeho herecké výkony zamilujete: The Four, The Legend of Zhu, The Mystic Nine, Lost Love in Times, L.O.R.D (film).The Chronicles of A Town Called Jian (31.10.) 
Počet epizód: 40 epizód, 45. min.
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: dráma, historické, mysteriózne, romantické
Dej: Príbeh sa odohráva počas republikánskej éry a rozpráva o mladom dievčati menom Du Chun Xiao. Je to šikovné mladé dievča, ktoré využíva svoju jedinečnú schopnosť čítať stopy a riešiť záhady pomocou tarotových kariet. Jedného dňa sa rozhodne vrátiť do Jiangnanu spolu so svojou kamarátkou Huang Meng Qing. Začína žiť v rodine Huang ako jedna z vlastných detí, no pán Huang ju chce vydať za svojho syna Mo Rua. Aj keď nie sú priťahovaní, Chung Xiao naďalej žije v ich dome. Čoskoro sa však objavujú záhadné veci, ktoré začínajú ohrozovať jej život. Vtedy sa spoznáva s najmladším synom rodiny Hunag, Mu Yunom. Spolu objavujú skutočnú totožnosť Chung Xiao a na povrch vypláva i temná minulosť pána Huanga.

Prečo sledovať? Pretože republikánska éra. Ak vám to ešte stále nestačí, mohlo by vás zaujímať, že hlavnú rolu si zahrá líderka juhokórejskej 5-člennej dievčenskej skupiny f(x), Victoria Song. Tú ste už mohli vidieť hrať vo veľmi obľúbenom Ice Fantasy a to priamo v hlavnej úlohe.

Zaujala vás niektorá z dorám? Budete ju sledovať? Alebo túžite po preklade?
Či viete o nejakej ďalšej dorame, ktorej sa už nemôžete dočkať, štartuje v októbri, no v tomto zozname nebola? 
Tak mi o tom napíšte do komentárov!

Stanka Skladanová

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára