Čo začať sledovať v auguste 2017?


Mesiac sa stretol s mesiacom a máme tu august. Spolu s ním som sa rozhodla začať vydávať aj novú sekciu článkov o nadchádzajúcich doramách. Preskenovala som všetky sféry, aby som odhalila kórejské, čínske, taiwanské, japonské a thajské doramy, ktoré by vás mohli v nasledujúcom mesiaci zaujať. Snažila som sa vybrať z rôznych žánrov, no každý jeden výber je ovplyvnený aj mojou osobnou zaujatosťou. Nebudem vám predsa núkať niečo, čo sa nebude páčiť ani mne, nie?

Dúfam, že si vo výbere nájdete aspoň jednu novú doramu, ktorú by ste mohli pridať do svojich doramalistov (nie že by neboli už teraz dosť zahltené, však?) a zamilujete si ju.

Rakshasa Street (2.8.) 
Počet epizód: 24 epizód, 25 min.
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: akčné, dráma, fantasy
Dej: Príbeh sa točí okolo ulice Rakshasa, kde žijú duchovia i ľudia. Cao Yan Bing tu skríži cestu Xia Ling, mladej absolventke vysokej školy, ktorá tu naráža na mystickú bitku dobra so zlom. 
Príbeh je vytvorený na základe rovnomennej manga a anime.
EDIT: Preklad pripravuje: Alice2001

Prečo sledovať? Na začiatok sa musím priznať, že som mangu ani anime nevidela. Na túto doramu som natrafila náhodou, no upútala ma už len z toho dôvodu, že je robená podľa predlohy. Z vlastnej skúsenosti pritom viem, že na takéto veci sa mi dobre sleduje (väčšinou). Vďaka minútam by sa pritom mohlo zdať, že pôjde o oddychovku, no určite sa dočkáme aj veľa akcie, strašenia a trochu romantiky. V tomto prípade vyzerajú aj postavy sympaticky. Hlavnú ženskú rolu by si mala zahrať roztomilá An Yue Xi, ktorá hrala už v drámach ako The Journey of Flower (malú cute postavičku Tang Bao) a v Eternal Love si zas zahrala hadiu dušu (čo je vtipné, pretože v čínskom zverokruhu sa narodila v znamení Hada). V hlavnej mužskej role sa zas objaví už na prvý pohľad príťažlivý spevák a taiwanský herec Wang Jiro.


Save Me (5.8.) 
Počet epizód: 16 epizód, 60 min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner: akčné, dráma, zločin, mysteriózne, psychologické, thriler
Dej: V tmavej uličke štyria mladý muži bez práce stretávajú dievča, ktoré im šepká „zachráň ma“. Zistia, že je uväznená v nejakej náboženskej skupine a pokúsia sa jej pomôcť.
Ide o adaptáciu kórejského webtoonu s názvom Out of the World.
Preklad pripravuje: Ivuše

Prečo sledovať? Som si istá, že množstvo ľudí bude tento seriál sledovať už len z toho dôvodu, že pochádza z Kórei. A ak by to nestačilo, hrá tam predsa Taecyeon!! No tak! Nehovorte mi, že vás to ani trochu nezlomilo! Mne to teda stačilo. Už sa teším na vysielanie!


Live Up to Your Name, Dr. Heo (12.8.)
Počet epizód: 16 epizód, 70 min.
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner: doktorské, romantické, cestovanie v čase
Dej: Heo Im je orientálny doktor v období Joseonu, ktorý je známy ako najlepší v oblasti akupunktúry a moxibuscii. Jeho úspech je však zastavený kvôli jeho nízkemu pôvodu. Jedného dňa sa však ocitá v súčasnosti, kde sa stretáva s doktorkou Choi Yeon Kyung, ktorá verí len modernej medicíne.
Preklad pripravuje: ainny

Prečo sledovať? Dorama z lekárskeho prostredia, cestovanie časom... Veľmi mi to pripomína kórejskú doramu Faith, kde doktorka zo súčasnosti cestovala časom do minulosti. Je to ďalšia z mojich obľúbených dorám, takže si veľmi rada pozriem aj „prevrátené spracovanie“ základnej myšlienky. Čo sa týka hercov, cestujúceho doktora z minulosti si zahrá Kim Nam Gil (posledná hl. úloha v seriály Shark) a ženskú doktorku zas Kim Ah Joong (hl. úlohu si zahrala vo Wanted, Punch alebo Sign)

Xuan-Yuan Sword: Han Cloud (14.8.) 
Počet epizód: 58 epizód, 45 min.
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: historické, wuxia
Dej: Keď starý cisár porazí démonov, mocný meč je rozdelený na dve časti. Z týchto častí sa narodia dvaja bratia – Zhao Yun a Mu Yun. Avšak kvôli chaosu, ktorý spôsobil nepokoje, boli bratia rozdelení už od narodenia. Zhao Yun sa dostal do skupiny bojovníkov nazývaných Lietajúce perie, ktorí sú zodpovední za pomoc Gong Yang Xiangovi pri rozširovaní kráľovstva. Zatiaľ, čo Mu Yun je pod armádou Bronzových vtákov v kráľovstve Wei, ktorí sú krutí a často napádajú susedné krajiny. Obaja bratia sa znovu stretávajú v bitke oboch kráľovstiev. Keď Zhao Yun zistí pravdu o ich pôvode, robí všetko pre to, aby brata ochránil pred nebezpečenstvom. 
Láskavý Zhao Yun, ktorému sa láme srdce, keď vidí trpieť ľudí v dôsledku vojny, využíva pomoc Ye Yaxi, mladej princeznej zo skoro vyhladeného kmeňa, aby pomohol bratovi a aj s jeho pomocou nakoniec našiel meč starého cisára a nastolil mier vo svete. 

Príbeh bol vytvorený na základe taiwanskej videohry Xuan-Yuan Sword. 

Prečo sledovať? Akcia, fantasy, láska a zmysel pre spravodlivosť... Plus obrovské množstvo epizód, z čoho sa nejednému zatočí hlava. Taká tradičná čínska fantasy dráma. Príbeh už teraz vyzerá zaujímavo a napínavo. Zároveň mám hneď niekoľko dôvodov, prečo to sledovať. Po prvé, Mu Yun má biele vlasy. Závislosť najvyššieho stupňa! Po druhé, milujem žáner wuxia. Nech si kto čo chce hovorí o zlých čínskych animáciách a že to s tými svojimi zázračnými tvormi, ktoré sú jasne vytvorené počítačom, preháňajú (v roku 2017 to je stále vidieť, ale nuž čo, nie každý má rozpočet ako Peter Jackson na prelome tisícročí), ich bojové schopnosti stále stoja za to. Po tretie, princeznú si zahrá Guan Xiao Tong, ktorú si zahrala už hlavnú úlohu v doramách ako Yes! Mr. Right či Novoland: The Castle in the Sky. Pokiaľ viem, tak toto bude jej ďalšia veľká rola a som zvedavá, ako ju zvládne. The King's Woman (14.8.)
Počet epizód: 40 epizód, 45 min.
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: historické, romantické, politické, bojové umenie
Dej: Gong Sun Li je vnučka a žiak vojenského veliteľa Gong Su Yua. Už od detstva miluje Jing Kua, 1. žiaka, s ktorým je nútená utiecť, keď na nich zaútočia vojská Qin. Avšak Sun Li sa zapáči aj cisárovi zo Qin, Ying Zhengovi, ktorý ju posiela do svojho paláca. Sun Li je však už tehotná s Jing Kuom. Cisár s jej dieťaťom zaobchádza, akoby bolo jeho vlastné. Problém nastáva, až keď sa Jing Ku pokúsi cisára zavraždiť.
Na preklad sa chystám ja!

Prečo sledovať? Ako veľmi pozitívny je môj názor na túto drámu ste si už mohli domyslieť len z toho, že sa ju sama chystám prekladať. Pokiaľ niekomu nie je jasné prečo, mám tu hneď pár dôvodov. Tak najskôr dej – cisár, ktorý ženu miluje tak veľmi, že mu nevadí, keď je tehotná už s iným? Povedzme si to úprimne, v realite a možno i inej dorame by ju už cisár dal dávno sťať! Ďalším bodom je opäť moja sladká wuxia – a fakt, že ide o ďalšiu historickú drámu je proste dokonalý. Milujem boj – so zbraňami, bez zbraní – a ešte viac milujem, keď sa do toho zapájajú aj ženy a len nesedia bezbranne v kúte.
Ale vrcholom mojich dôvodov na preklad a preto, že sa teším ako malé dieťa, je hlavne herecké obsadenie. Pre tých, ktorí sledujú Eternal Love, to musí byť jasné. Proste spojenie Dilmurat Dilrabi (v Eternal Love a.k.a. malá vnučka Líščieho kráľa, Feng Jiu) a Zhang Bin Bina (v Eternal Lover a.k.a. Pán démonov, Li Jing). Úprimne, keď som plagát na doramu uvidela po prvýkrát, sotva som to rozdýchala. A keď som už našla kyslík, proste som si to musela pridať ku prekladom. Teraz mi ostáva len dúfať, že podajú rovnako vynikajúci a dej bude stáť za to!


Prince Coffee Lab (17.8.)
Počet epizód: 42 epizód, 45 min.
Krajina pôvodu: Čína
Žáner: romantické, komédia
Dej: Život Gao Xing nie je jednoduchý. Aby splatila dlhy, pracuje na rôznych miestach a dokonca sa vzdala aj svojho ženského vzhľadu. Jiang Shang Wu je zas dedičom vo veľkej potravinárskej spoločnosti, ale jeho babička chce, aby sa usadil, preto pre neho pripraví niekoľko schôdzok. Keď do seba títo dvaja narazia a on si myslí, že Gao Xing je chlapec, rozhodne sa prenajať si ju ako svojho homosexuálneho milenca, aby sa vyhol dohodnutým rande. A keďže zúfalo potrebuje peniaze, jeho ponuku prijme. Babička však dáva svojmu synovcovi ďalšiu lekciu, keď mu dá do starostlivosti starú a špinavú kaviareň, ktorú by mal uviesť do pochodu. Keď sa tu zamestná aj Gao Xing ako chlapec, ich pocity na seba nenechajú dlho čakať.

Prečo sledovať? Pri tejto dráme ide o remake kórejskej verzie Coffee Prince (2007). Na prvý pohľad sa dej v ničom neodlišuje od tejto verzie. Avšak či už pôjde o kopírovanie presne rovnakých situácii, je otázke – čínska dorama totiž prevyšuje pôvodné znenie o celých 25 častí! 
Nejde však o prvý remake. V roku 2012 vyšiel v Thajsku lakron Coffee Prince Thai (21 častí) a v tom istom roku i v Taiwane natočili verziu s názvom Happy Michelin Kitchen (32 častí), ktorá je podobná základnou myšlienkou, no tam to končí. Priznám sa, že ani o jednej adaptácii som doposiaľ nepočula a ani ju nevidela – i keď taiwanská dorama by stála za hriech. Na tento čínsky seriál sa osobne teším len preto, že ide o adaptáciu jednej z prvých dorám, ktoré som mala možnosť vidieť a ktorú som si tiež obľúbila. Zároveň sa mi vždy páči crossdressing a aj herci vyzerajú pri novom spracovaní celkom priateľsky (oceňujem to najmä pri predstaviteľke ženskej hlavnej úlohy, pretože Yoon Eun Hye mi nie vždy šmakovala).


Single Wife (23.8.)

Počet epizód: 12 epizód
Krajina pôvodu: Južná Kórea
Žáner: komédia, dráma, romantika
Dej: Lee Ra Hee sa pripravuje na nový manželský zväzok s dokonalým mužom, pýchou druhej generácie, ale uprostred príprav si uvedomuje, že jej rozvod z bývalého manželstva nebol doposiaľ právne uznaný. Preto musí viesť dvojitý život s oboma mužmi, až kým sa veci nevyriešia. Problémom je, že jej bývalý manžel sa zapojí do autonehody, pri ktorej stratí pamäť a zabudne, že už nie sú viac manželmi. 

Prečo sledovať? Neopozeraný dej pri dôvodoch, prečo sledovať túto drámu zaváži asi najviac. Zdá sa, že to bude vtipné! Veľmi vtipné a zároveň dramatické. S ktorým mužom nakoniec hlavná hrdinka ostane? Ako jej pôjde predstieranie dvojitého života? Odpovede na tieto otázky mňa osobne veľmi zaujímajú a preto je to dorama, ktorú si nenechám ujsť. Na druhú stranu, herci v hlavných úlohách tiež nie sú práve najznámejší, aj keď to nie sú ani žiadni zelenáči, no doteraz vystupovali skôr vo vedľajších úlohách.

Zaujala vás niektorá z dorám? Budete ju sledovať? 
Alebo viete o nejakej ďalšej dorame, ktorej sa už nemôžete dočkať, štartuje v auguste, no v tomto zozname nebola? 
Tak mi o tom napíšte do komentárov!

Stanka Skladanová

5 komentárov:

 1. mna zaujali,Rakshasa Street....The King's Woman....Single Wife

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem za článok. Existujú aj nejaké sci-fi ako Stargate SG-1/SG-Atlantis/SG-Universe, Smallville (2001), Roswell (1999) alebo Star-Crossed (2014)?
  V rámci jedného dňa som si prešla všetky seriály na https://dorama.akihabara.cz/
  A našla som aj túto, zrejme nejaká novšia: http://viewasian.com/
  Niektoré som už skúsila pozrieť no zatiaľ nič moc. Videla som dva, ktoré sa mi páčili:
  + Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo - https://dorama.akihabara.cz/dorama/Dalui-Yeonin-Bobogyungsim-Ryeo-2016
  + Faith / The Great Doctor - https://dorama.akihabara.cz/dorama/Shin-eui-2012

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mňa zaujalo Rakshasa Street :D Len to nie je ešte preložené :D Tak uvidíme časom ak by to niekto začal prekladať tak si to pozriem ale neviem či by ma to zaujímalo s anglickými titulkami :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som zatiaľ videla prvú časť, keď to vyšlo a musím povedať, že mňa osobne to veľmi pobavilo a zaujalo. Tak hádam sa do toho niekto pustí. Sama totiž viem, že pozerať niečo iba s anglickými titulkami kazí plnohodnotný zážitok zo seriálu. :(

   Odstrániť
 4. Tak ja som si tu Ulicu pozrela asi prvych 11 časti na viki a musim povedať že akcia tam je ale romantiku som tam nikde nevidel čo ma dosť sklamlo lebo iskri a chemia by medzi nimi bola ale akosi to tam zabudli dať takže serial u mňa padol na nulu 😀

  OdpovedaťOdstrániť